Ar-Ge Danışmanlığı

Bugün birçok firmayı ve kuruluşu özellikle bilişim ile iç içe olan firmaları için gelişen teknoloji, her geçen gün daha ileriye ve daha gelişimci bir yol izlemeye itmekte. Bunun doğrultusunda çoğu kurum ve kuruluş açılımı Araştırma ve Geliştirme...
Bu haber 2017-02-22 11:46:25 eklenmiş ve 403 kez görüntülenmiştir.

Bugün birçok firmayı ve kuruluşu özellikle bilişim ile iç içe olan firmaları için gelişen teknoloji, her geçen gün daha ileriye ve daha gelişimci bir yol izlemeye itmekte. Bunun doğrultusunda çoğu kurum ve kuruluş açılımı Araştırma ve Geliştirme yani Ar-Ge çalışmalarına yönelmekte. Yeni malzemeler, en az maliyet ile en yüksek verimi almayı hedefleyen birçok kuruluş Ar-Ge çalışmalarına özellikle yer ayırmaktadır. Gelişen teknoloji her ne kadar hayatı daha kolay hale getirse de teknoloji ile paralel yol izlenmediği takdirde bu durum tam tersine dönmekte. Uluslararası kalite standartlarına uygun üretim yapmak isteyen kuruluşlar Ar-Ge çalışmalarına yönelse de nasıl bir yol izleneceği konusunda pek yetersiz birçok kurum bulunmakta. Bunun doğrultusunda firmaları kendilerine Ar-Ge danışmanlığı sağlayacak yollar aramaktadırlar.

Ar-Ge çalışmaları bir kurumun, şirketin yada firmaların gelişiminde oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Ve bu doğrultuda gayet önemli yollar kateden firmaların varlığından da bahsetmek keza mümkün. Ayrıca piyasada birçok Ar-Ge danışmanlık yapan taraflar olsa da yeterli ve donanımlı bir danışmana ulaşmak oldukça güç bir vaziyette. Ar-Ge çalışmaları genel olarak 2 yolludur. Bunlardan birisi teorik yani veriler ve kağıt üzerinde toplanan bilgiler ile sağlanan çalışmalar diğeri ise pratik yani genellikle laboratuvar ortamında yapılan çalışmalardır. Bu iki farklı yolun birlikte izlenmesi Ar-Ge çalışmaları için oldukça fazla önem arz etmektedir.

Ayrıca ihtiyaçların doğru belirlenmesi, yapılacak olan projenin amacının ve yöntemlerinin iyi bir şekilde belirlenmesi de yine oldukça fazla önem arz etmekte. Günümüzde birçok kurum gerek yapılacak olan projeyi tam tanıyamamaktan dolayı gerekse Ar-Ge danışmanlığını sağlam bir şekilde yapamamaları neticesinde üzerinde çalışılan proje de ne yazık ki başarılı sonuca ulaşamamakta. Birçok sorunla karşılaşılan bu yolda ne yapacağını bilmeyen kurumlar ve firmalar oldukça güçlükler yaşamaktadır. Ayrıca ihtiyaçların doğru bir şekilde belirlenememesi  ve sektörde yapılacak olan o projenin geçerliliğinin tam anlamıyla bilinmemesi de yine proje sahiplerini oldukça zora sokmaktadır. Bu bağlamda danışmanlık ve projeyi tanıma işlemlerinin doğru ve uzman kişiler tarafından yapılması her zaman Ar-Ge çalışmalarında başarılı sonuçlar getirecektir. 

 

 

ETİKETLER : ar-ge danışmanlık arge danışmanlık arge danışmanlığı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Anket
Sizce Dolar Düşer mi?
Sanmıyorum
Düşer
Bir fikrim yok
Puan Durumu
© Copyright 2018 Dahi Medya Teknoloji Haberleri. Tüm hakları saklıdır.
GÜNCEL
Kadına Şiddet
Altındaki Yükseliş
SOSYAL MEDYA
Facebook
İnstagram
OTOMOBİL
ÖTV Zammı
Elektrikli Otomobil
ÇOK ARANANLAR
Başkanlık Seçimi
Doların Yükselişi
TEKNOLOJİ
WhatsApp
İphone 7