Facebook Hesabım Çalındı

Facebook hesabı birçok kullanıcı tarafından sosyal medyada kullanılan ve oldukça popüler olan bir hesaptır.
Bu haber 2016-12-01 12:17:19 eklenmiş ve 2245 kez görüntülenmiştir.

Facebook hesabı birçok kullanıcı tarafından sosyal medyada kullanılan ve oldukça popüler olan bir hesaptır. Facebook hesabı bazı kötü niyetli kişiler tarafından çalınabilmekte ve kişisel bilgiler ele geçirilebilmektedir. Bu şekilde talihsiz olaylarla karşılaşmamak için bazı önlemler almak şarttır.


Facebook hesabının çalınmaması için ne yapmak gereklidir?

​Facebook hesabının güvenliği için öncelikle hesabı açarken şifre gibi birtakım bilgileri girerken mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı kurallar olmalıdır. Özellikle Facebook hesabını açarken mutlaka şifrelerin uzun olarak belirlenmesi şarttır.

Şifreler sadece rakamlardan oluşmamalı ayrıca harf ve imla işaretleri içeren bir şifre belirlenmelidir. Bu şekilde uzun tutacağız şifreler; hesabınızın çalınmasında zorluk yaratacağı için önemlidir.

Facebook hesabında e-posta görünümün mutlaka kapatılması ve arkadaş olmak isteyen kişilerin görmesinin engellemesi açısından gereklidir. Facebook hesabına bağlı yer alan e-mail adresinin şifresini de mutlaka uzun, sadece rakamlardan oluşmayan güvenilir bir şifre olmasına dikkat etmek şarttır.

Bunun yanı sıra Facebook'a bir telefon numarasının mutlaka tanımlatılması gereklidir. Bu şekilde hesabınızın çalınmak istendiği zaman size bir doğrulama kodu gönderilmesiyle bu kodun istenmesi nedeniyle Facebook adresinin çalınması imkânsız hale gelecektir.

Facebook şifresini bulma sağlayan programlar olması bu programların çalışma yöntemlerinin genelde sayılardan oluşması nedeniyle şifrelerin sadece sayılardan olmamasına dikkat etmek önemli ayrıntıdır. Aksi halde kötü niyetli kişiler için oldukça kolay bir şekilde Facebook hesabı ele geçirilebilmektedir. Bu nedenle mutlaka cep telefonunuzu tanıtmalı ve zorlu bir şifre seçmelisiniz.

​​Bu sayede uygulayacağınız bazı önlemler ile Facebook hesabınızın kolaylıkla erişilmesini önlemiş olacaksınız. Ayrıca tanımadığınız ve güvenmediğiniz kişilere Facebook hesabınızı vermeyin.

Facebook hesabının çalınması ile Facebook tarafından uygulama yer almaktadır. Bu hesapların iade edilmesi çalınan hesabı geri alması ile ilgili bazı prosedürlerin yerine getirilmesi şartı bulunmaktadır. Bu arada hesabınızı açarken mutlaka kendi şahsi bilgilerinizi belli bir yerde unutmamak üzere kaydetmeyi unutmayın! İlerde hesabınızı geri alabilmek için gerekli olacak bazı sorulara yanıt vermek için önem taşımaktadır.Facebook hesabını nasıl geri alabilirim?

Facebook hesabının çalınması halinde geri almak için bazı uygulamalar yer almaktadır.

Çalınan Facebook hesabını tekrar geri alma işleminin yapılabilmesi için sık kullanılan ve bilinen bir yöntem ancak bilmeyenler için uygulamalı olarak anlatabileceğimiz bir yol bulunmaktadır. Facebook hesabını çalan kişi Facebook adresini bağlı olduğu e-mail adresine değiştirmediyse hesabın geri alınması çok daha kolay gerçekleşebilmektedir. Öncelikle Facebook hesabını geri almak için https/www.facebook/hacked adresinin yer aldığı linki tıklayın.

Bu linke girdikten sonra açılan sayfada ‘’hesabım bir başkasının eline geçti’’ yazan mavi butona tıklayın. Facebook’un sizi tanıması için karşınıza çıkan sayfada yer alan e-posta adresini, kullanıcı ad ve soyadınız ve telefon numaranızı girin.

Facebook'a giriş yaparken kullanılmış olan bu bilgiler sonrasında arama butonunu tıklayın. Gelen sayfa üzerinde Facebook hesabının çalınmadan öncesindeki kullanılan şifresi yani eski kullanılan bir şifre girilmesi gereklidir. Daha sonra e-posta adresi değişme şifreni sıfırlamak için gerekli olan kayıtlı e-posta adresi kullanılmalıdır. Tercihinizi e-posta ile sıfırlamak olarak kullandığınızda, Facebook tarafından size eposta adresiniz üzerinden yeni bir kod belirlenmesi için uygulama gönderilecektir. Facebook tarafından gönderilmiş olan kodu yazarak devam butonuna tıklamalısınız.

​‘’Hesabını güvene al’’ sayfasında bulunan devam butona tıkladıktan sonra son işlem olarak Facebook hesabınızın yeni şifre belirleme işlemini yerine getirebilirsiniz. Uygulamalardan sonra Facebook adresini geri almış olacaksınız.

 

Facebook ile ilgili adres sorunu yaşamamak için ve çalınmaması için mutlaka bilgilerinizi açarken not etmeli ve gerekli olması nedeniyle tanımlı bir telefon numarası bulundurmalısınız. 

ETİKETLER : facebook hesabı geri alma çalınan facebook hesabını geri alma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SOSYAL MEDYA haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Anket
Sizce Dolar Düşer mi?
Sanmıyorum
Düşer
Bir fikrim yok
Puan Durumu
© Copyright 2018 Dahi Medya Teknoloji Haberleri. Tüm hakları saklıdır.
GÜNCEL
Kadına Şiddet
Altındaki Yükseliş
SOSYAL MEDYA
Facebook
İnstagram
OTOMOBİL
ÖTV Zammı
Elektrikli Otomobil
ÇOK ARANANLAR
Başkanlık Seçimi
Doların Yükselişi
TEKNOLOJİ
WhatsApp
İphone 7