Twitter Hesabım Çalındı

Twitter hesabı birçok kişi tarafından kullanılan sosyal medya hesabıdır.
Bu haber 2016-12-03 14:13:30 eklenmiş ve 167 kez görüntülenmiştir.

Twitter hesabı birçok kişi tarafından kullanılan sosyal medya hesabıdır.  Özellikle Twitter hesabında gönderilmediği halde direkt mesaj gönderiliyorsa, beklenmedik gönderiler geliyorsa, hesapta onaylanmayan birçok uygulama yer alıyorsa (Örneğin takip etme, takip bırakma veya engelleme gibi.)  Twitter tarafından hesabınızın ele geçirildiğinie dair ve hesap bilgilerinizin değiştirildiğini ifade eden bildirim aldıysanız, değişikliği siz yapmadıysanız ve ayrıca şifrenizi kullanılamıyor ya da sürekli olarak şifrenizin sıfırlanması isteniyorsa hesabınız çalınmış demektir.

Twitter hesabının çalınması halinde ne yapmalıdır?

Twitter hesabının çalınması halinde yapılması gerekenler oldukça basit uygulamalardır. Birkaç basit işlemle Twitter hesabınızı geri almanız mümkün olabilecektir. 

 

Twitter hesabını geri alma yolları,

Öncelikle; https://support.twitter.com/forms/hacked  adresine girerek yardım talebinde bulunmanız gereklidir. Linke tıklamak suretiyle hesabınıza tanımlamış olduğunuz cep telefonu numarası veya e-mail adresiyle geri almaya çalışmanız gereklidir.

 

Twitter hesabınıza telefon numarası tanımlamadıysanız, e-mail adresiniz ele geçirilmiş ise ‘’hesabım ele geçirildi’’ bölümünden giriş yapmalısınız. Bu bölümde yer alan adımları takip etmek suretiyle hesabın size ait olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Bu uygulamada en önemli olan nokta ise öncesinde Twitter hesabı kullanmış olduğunuz bilgisayardan formları doldurduysanız hesabınızı daha kolay bir şekilde geri alabilirsiniz. Eğer işlemleri yaparken sorun yaşıyorsanız;https://support.twitter.com/articles/14663# adresinden yardım alabilirsiniz.

 

Eğer Twitter hesabınızı yapmış olduğunuz işlemler sonrasında geri alamadığınız takdirde; Twitter destek birimi ile iletişim sağlayarak hesabın size ait olduğunu belirten bir yazı ile müracaat etmeniz ve bilgilerinizi vermeniz şarttır. Bu uygulama için support@twitter.com  adresini kullanabilirsiniz.

 

Twitter hesabının güvenliği için dikkat edilmesi gerekenler

Twitter hesabınızı güvenliği için mutlaka şifrenizin değiştirilmesi ve daha önce kullanmamış olduğunuz güçlü sayı ve harflerden oluşan uzun bir şifre belirleyin. Ayrıca e-mail hesabınızı güvenli bir duruma getiren hesabınıza bağlı olan e-posta adresinizi güvenilir olduğundan emin olun. Twitter hesabınız güvenli olsa bile e-posta hesabınızı yüklemek suretiyle Twitter hesabınızı ele geçirme imkânı yer almaktadır. Bunun için e-mail hesabının da mutlaka güvenli olduğundan emin olmak şarttır. Ayrıca Twitter hesabınıza giriş yapmak suretiyle uygulamalar sekmesine girerek burada yer alan uygulamaları kontrol etmelisiniz. Zararlı olabileceğini düşündüğünüz veya gereksiz olan tüm uygulamaları hesabınızdan kaldırın. Birçok aşamayı kişisel güvenliğiniz için sağlam bir şekilde yaptığınız takdirde hesabınızın başkasının eline geçmesini engelleyebilir ve hesabınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güvenli olmayan genel bilgisayarlardan e-posta veya Twitter hesabınıza giriş yapmayın.

 

Twitter hesabınızın güvenliği için bazı basit önlemler alarak hesabınızı korumanız daha sonrasında çalınması ile ilgili sorunlar yaşamanızı engelleyecektir. Mutlaka şifreyi girmeden öncesinde giriş onaylama uygulamasını kullanın. Twitter hesabınıza sadece sizin eriştiğinize dair ikinci bir denetim yolu olarak önemlidir. Hesabınızın ele geçirilmiş olması durumunda kontrolünüz dışında gönderilen tüm iletileri silmeyi ihmal etmeyin. İşletim sisteminize gerekli olan güvenlik yamalarını yükleyin.

 

Twitter hesabı nasıl ele geçirilir?

Twitter hesabının ele geçirilmesi kullanıcı adı ve şifrenizin kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılması anlamına gelmektedir. Twitter hesabınıza kullanmanız ya da tehlikeye açık olan programlara girmeniz halinde yer alan gizlilikler iptal edilecek ve hesabınız ele geçirilecektir. Beklenmeyen güncellemeler hesabınızın ele geçirilmesini sağlamaz ancak bazı uygulamalarda farklı garip davranışlar oluşması halinde mutlaka şifrenizi değiştirin ve uygulamalar ile ilgili bağlantıları kaldırın. Bu sayede sorun çözülecek ve hesabınıza erişilemeyecektir. Ayrıca hesapta görmediğiniz, onaylanmadığınız ve uygun olmayan her türlü güncellemeler ile ilgili hesap güvenliği hakkında bilgi almak için ‘’Güvenli Twetler yardım sayfası’’ bölümüne girin ve okuyarak nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda bilgi alın.

ETİKETLER : çalınan twitter hesabını geri alma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Anket
Sizce Dolar Düşer mi?
Sanmıyorum
Düşer
Bir fikrim yok
Puan Durumu
© Copyright 2018 Dahi Medya Teknoloji Haberleri. Tüm hakları saklıdır.
GÜNCEL
Kadına Şiddet
Altındaki Yükseliş
SOSYAL MEDYA
Facebook
İnstagram
OTOMOBİL
ÖTV Zammı
Elektrikli Otomobil
ÇOK ARANANLAR
Başkanlık Seçimi
Doların Yükselişi
TEKNOLOJİ
WhatsApp
İphone 7