Facebook Bağış Nasıl Yapılır?

Faceook'ta yapılan canlı yayın sistemlerine artık bağış sistemi getirildi.
Bu haber 2016-11-21 15:20:35 eklenmiş ve 265 kez görüntülenmiştir.

Facebook üzerinden isteyen herkesin canlı yayın yapabilmesine imkan sağlanırken bu canlı yayın sırasında bağış toplanabilmesi adına özel bir imkan getirildi. Yapılan resmi açıklamalarda bağış toplama sisteminin sadece kar amacı gütmeyen kuruluşlara canlı video yayınında sunulacağı belirtilirken böylece topluma faydalı olmak ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturulmuş kuruluşlar toplayacakları bağışlar için sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanabilecek.Bunun amacının insanların duygularını kullanarak onların sömürülmesini engellemek olduğu söyleniyor.

Denemeler Devam Ediyor

Şu an için yapılan testlerin ardından yeni özelliğin resmen kullanıma sunulacağı açıklandı. Özellikle gönderileri ve canlı yayınları beğenmek yerine para bağışı yapılması mümkün olacak. Başlangıç için 750 bin kuruluşun belirlendiği belirtirken bu kuruluşların hesapları üzerinden özelliğin kullanılabileceği belirtildi.

Başlangıç aşamasında herkesin bu imkândan yararlanması mümkün olmayacak. Özellikle canlı yayınlar üzerinden bağış alınabilmesi adına kuruluşlarının kar amacı gütmediğinin belirlenmesi ve aynı zamanda kuruluşların resmen onaylanması gerekiyor. Böylece hem yayın yapılacak hem de bağış yapılabilecek güvenli bir ortam oluşturulabilecek.Tek sorun güvenilirde olsa kurumların onaydan geçmesi uzun sürebilir.

İnternette Benzerleri Var

İnternet üzerinden canlı yayın yapılmasına imkan sağlayan pek çok farklı internet sitesinde bağış sistemi yer alırken Facebook için geliştirilen yeni bu sistemi sayesinde Facebook'ta da artık böyle bir imkan kullanılabilecek.

ETİKETLER : facebook canlı yayın facebook canlı yayın bağış
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
özellik güzel suistimaller olmazsa
Semih DEMİREL 2016-11-30 14:02:22
Bu güzel bir şey fakat çok kere insanlar tarafından suistimal edilmeye çalışılacaktır.Günümüz şartlarında bile dini duygular kullanılarak insanlar kullanılmak istiyor bu özellik beraberinde gelecek olan yanlışları düşünmek bile istemiyorum.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SOSYAL MEDYA haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Anket
Sizce Dolar Düşer mi?
Sanmıyorum
Düşer
Bir fikrim yok
Puan Durumu
© Copyright 2018 Dahi Medya Teknoloji Haberleri. Tüm hakları saklıdır.
GÜNCEL
Kadına Şiddet
Altındaki Yükseliş
SOSYAL MEDYA
Facebook
İnstagram
OTOMOBİL
ÖTV Zammı
Elektrikli Otomobil
ÇOK ARANANLAR
Başkanlık Seçimi
Doların Yükselişi
TEKNOLOJİ
WhatsApp
İphone 7