2020 Yılında Uzayda Madencilik Başlıyor

Yaşadığımız çağın gerektirdiği uzay çalışmalarının artması özellikle son dönemlerde uzay madenciliği kavramını yaratırken şu anda pek çok ülke bu konuda üzerinde çalışmaya başladı.
Bu haber 2016-12-27 11:06:14 eklenmiş ve 175 kez görüntülenmiştir.

Birleşik Krallık bazında yayılanan en son gelen raporda dünya kaynak harcama oranının son 40 yıllık süre içerisinde yüksek bir yükseliş sergilediği ve neredeyse 3 katına ulaştığı belirtildi.Bu açıdan dünyadaki tüketimin karşılanması adına artık mevcut kaynakların yeterli olmadığı açık bir gerçek. Birleşmiş Milletler ve dünya genelinde hizmet veren pek çok farklı Vakıf tarafından hazırlanan raporlarda da  bu tür endişeleri ve uyarıları görmek mümkün olurken özellikle 2050 yılında insanlığın gerek duyacağı ihtiyaçların karşılanabilmesi adına 180 milyar tonluk bir madenin çıkarılmasının gerektiği söyleniyor.

Bu bakımdan sürdürülebilir enerji ve Dünya adına farklı kaynakların yaratılması zorunlu. Bu noktada en cazip seçeneklerden bir tanesi kuşkusuz uzay madenciliği. Son 20 yılda uzay madenciliği için yapılan çalışmalar önemli sonuçlar verdiği gibi uzaydan alınan pek çok özel parça dünyaya getirilerek incelendi. Bu açıdan uzay madenciliği konusunda uzayın oldukça zengin bir seçim olduğunu da söylemek mümkün. Üstelik 60 astroitin olduğu tahmin edilen uzayda şu ana kadar sadece yüzde 1’lik bir bölüm açığa kavuşturulmuş durumda. Bu açıdan önümüzdeki yıllarda yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte uzay madenciliği ile kaynak gereksinimleri belirli bir oranda karşılanması söz konusu. Yapılan tahminlerde 2020 yılı sonrasında ilk çalışmaların yapılması ve ilk madenlerin uzaydan toplanması bekleniyor. 

ETİKETLER : 2020 yılında madencilik başlayacak uzayda maden uzayda madencilik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Anket
Sizce Dolar Düşer mi?
Sanmıyorum
Düşer
Bir fikrim yok
Puan Durumu
© Copyright 2018 Dahi Medya Teknoloji Haberleri. Tüm hakları saklıdır.
GÜNCEL
Kadına Şiddet
Altındaki Yükseliş
SOSYAL MEDYA
Facebook
İnstagram
OTOMOBİL
ÖTV Zammı
Elektrikli Otomobil
ÇOK ARANANLAR
Başkanlık Seçimi
Doların Yükselişi
TEKNOLOJİ
WhatsApp
İphone 7